Danas je  u prostorijama Sindikatara RiTE  Gacko odrzan sastanak aktiva žena ovog preduzeća. Predsjednik sindikalne organizacije RiTE Gacko Željko Tepavcevic je imao priliku da ugosti Predsjednika sindikata Elektroprivrede Gosodina Zorana Micanovica i Predsjednicu aktiva žena gosodju Vesnu Zurovac.
Posle pozdravne rijeci domaćina Željka Tepavcevica i gospodina Zorana Micanovica obratila  se predsjednica aktiva žena Vesna Zurovac i iznijela plan rada aktiva žena koji se sastoji od:
– organizovanje sistematskih pregleda žena
-različite vrste edukacija
-radionice
-izleti u toku godine
-pomoć
-predsjednica aktiva žena i omladine ERS-a, minimalno dva puta godišnje da posjeti sve Aktive žena i omladine ERS a koja imaju predsjednicu Aktiva žena i omladine.
Članice odbora aktiva žena zajedno sa svojom predsjednicom Mirjanom Mastilović su imale priliku da prodiskusuju izneseni plan aktiva žena od strane Predsjednice Vesne Zurovac sa kojim su se složile u potpunosti.
U daljem periodu će se aktivno raditi na ovoj novo osnovanoj organizaciji kako bi se zadovoljilo pravo žena u svojim preduzećima.